Euroskupina nemá dobré správy pre španielskych bankárov

Diskusia 1  Zdroj: TASR

10. 7. 2012 - Ministri financií eurozóny (Euroskupina) a EÚ, ktorí v pondelok a dnes rokovali v Bruseli, určite nepotešili španielskych bankárov, uviedol slovenský minister financií Peter Kažimír.

Brusel 10. júla (TASR) - Ministri financií eurozóny (Euroskupina) a EÚ, ktorí v pondelok a dnes rokovali v Bruseli, určite nepotešili španielskych bankárov, uviedol slovenský minister financií Peter Kažimír.

"Nemáme dobrú správu pre španielskych bankárov," povedal Kažimír po ukončení dvojdňových bruselských rokovaní. Spresnil, že Euroskupina sa dohodla na tom, že manažéri španielskych bánk, ktoré budú predmetom záchranného úveru vo výške 30 miliárd eur, nebudú poberať bonusy a budú mať takisto limitované základné platy.

"To sú podmienky, na ktorých sme sa naprieč členským krajinám dohodli a boli širokou podporou akceptované," uviedol šéf slovenského rezortu financií.

Na otázku TASR, či sa nenašli členské krajiny eurozóny, ktoré by s týmto návrhom nesúhlasili, Kažimír uviedol, že nikto sa nepostavil na stranu bánk, ktoré sú problémové a často si za vzniknuté problémy môžu samy.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam a videozáznam.