Výnosy skupiny O2 medziročne stúpli o 2 percentá a dosiahli túto úroveň!

Skupina O2 dosiahla v prvom štvrťroku 2024 výnosy vo výške 85 miliónov eur. V medziročnom porovnaní s prvým kvartálom 2023 výnosy skupiny, ktorú tvoria spoločnosti O2 Slovakia a O2 Business Services, vzrástli približne o 2 %. Informovala o tom špecialistka externej komunikácie O2 Slovakia Annamária Krchňavá.

Mobilný operátor v prvom štvrťroku 2024 rozšíril pokrytie 5G siete o 223 nových miest, celkovo je tak dostupná v 1232 lokalitách. Celkovo môže 5G sieť od O2 využívať už 76,5 % ľudí na Slovensku.

Počet aktívnych mobilných SIM kariet sa v úvodnom kvartáli toho roka medziročne zvýšil o 1 % na 2,31 milióna. Do tohto počtu spadajú zákazníci s pravidelnou mesačnou platbou, predplatené karty aj M2M SIM karty, ktorých bolo 530 000. Ďalších 68 000 SIM kariet zákazníci využívali v pripojení svojich domácností k pevnému internetu šírenému vzduchom, čím počet všetkých SIM kariet v O2 podľa operátora vzrástol na 2,38 milióna.

„Našou ponukou pripojenia domácností prostredníctvom optiky sme skompletizovali nielen konektivitu našich zákazníkov, kdekoľvek sa nachádzajú, ale aj zjednodušili a spojili využívanie výhod digitálnych služieb mobilného a fixného segmentu pod jednu strechu. Hlavnou prioritou aj v nadchádzajúcom období zostáva digitalizácia, ktorej sa chceme postupne venovať vo všetkých oblastiach nášho pôsobenia,“ uviedol generálny riaditeľ O2 Igor Tóth.

Viac o téme: O2 , výnos , vzrast

Súvisiace články

Aktuálne správy