Bratislavský hotel Flóra v areáli Zlaté piesky plánuje mesto zbúrať

Hlavné mesto plánuje zbúrať hotel Flóra v bratislavskom rekreačnom areáli Zlaté piesky. Vyplýva to z výzvy na predkladanie ponúk, ktorú mesto zverejnilo vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

„Pripravujeme podklady na revitalizáciu celého areálu, do ktorých následne zahrnieme aj možné využitie plochy po asanácii spomínanej stavby, avšak vzhľadom na aktuálny stav nevieme byť konkrétnejší,“ spresnil pre TASR hovorca bratislavského magistrátu Peter Bubla. Hotel, ktorý plánujú búrať, je podľa hovorcu od približne roku 2016 nevyužívaný, chátra a je vo veľmi zlom technickom stave, spôsobenom vandalizmom a čiastočne aj klimatickými vplyvmi.

„Stavba je posúdená ako poškodená, život alebo zdravie ohrozujúca a je nevyhnutná jej asanácia,“ dodal hovorca. Vo výzve na predkladanie ponúk mesto ozrejmilo, že ide o trojpodlažný objekt, kde bola v roku 1977 realizovaná prístavba, ktorá riešila rozšírenie prevádzkových priestorov, jedálne, sklady či šatne zamestnancov. V roku 1990 bola postavená ďalšia prístavba.

Búracie práce budú podľa mesta vykonávané len na pozemku stavebníka. Tiež majú byť na pozemku zachované všetky rastúce dreviny.

Viac o téme: Bratislava , búranie , hotely , rekreačné strediská , Úrad pre verejné obstarávanie ÚVO , Zlaté piesky

Súvisiace články

Aktuálne správy