Nissan chce vyvážať na svetové trhy elektrické autá vyrobené v Číne

Japonská automobilka Nissan Motor bude na svetové trhy dodávať elektromobily vyvinuté a vyrobené v Číne, oznámil v nedeľu viceprezident spoločnosti Masahi Macujama. Spoločnosť podľa neho zvažuje, že sa zameria na rovnaké trhy ako jej čínski konkurenti. Informuje správa agentúry Reuters.

Nissan sa pridáva k zahraničným značkám vrátane Tesly, BMW a Fordu, ktoré rozširujú svoj vývoz automobilov vyrobených v Číne, aby využili nižšie výrobné náklady v krajine a zvýšili vyťaženosť kapacít svojich tovární. Čína sa na celosvetovom predaji Nissanu, ktorý za desať mesiacov tohto roka dosiahol približne 2,8 milióna vozidiel, podieľala len o niečo viac ako pätinou, čo je výrazne menej ako približne tretina za rovnaké obdobie minulého roka.

Japonskí výrobcovia čelia tento rok v Číne, ktorá je najväčším automobilovým trhom na svete, vážnym problémom v oblasti predaja. Dôvodom je rastúca popularita domácich značiek, ako aj silná cenová konkurencia súvisiaca s rýchlym prechodom na elektromobilitu. 

Nissan zároveň v nedeľu oznámil, že na budúci rok vytvorí spoločné výskumné centrum s prestížnou pekinskou Univerzitou Čching-chua, ktoré sa zameria na výskum a vývoj elektrických vozidiel vrátane nabíjacej infraštruktúry a recyklácie batérií. Zriadením centra spoločnosť rozšíri výskumné aktivity, v rámci ktorých sa v spolupráci s univerzitou od roku 2016 zameriava na inteligentnú mobilitu a technológie autonómneho riadenia.

Viac o téme: Čína , Nissan , trh , trhy

Súvisiace články

Aktuálne správy