Musk vlani venoval na charitu akcie Tesly skoro za dve miliardy dolárov

Šéf americkej automobilky Tesla Elon Musk vlani venoval na charitu akcie podniku v hodnote 1,95 miliardy dolárov. Musk to uviedol v povinnom oznámení pre americkú Komisiu pre cenné papiere (SEC). Ktorá organizácia bola príjemcom takmer 11,6 milióna akcií, poprípade či bolo príjemcov viac, dokument neuvádza.

Druhý najbohatší človek sveta, ktorý okrem Tesly riadi ešte spoločnosti SpaceX a Twitter, teraz vlastní okolo 13 percent akcií Tesly. Na otázku, kam dar smeroval a či bolo príjemcov viac, automobilka zatiaľ nereagovala, uviedla agentúra Reuters. Musk dar poskytol v rozmedzí vlaňajšieho augusta a decembra.

Zaujímaš sa o ekonomiku? Vieš písať? Hľadáme práve teba.
Portál oPeniazoch.sk hľadá posily do svojho tímu. V prípade záujmu podrobnosti nájdeš na tejto webovej stránke.

Na dobročinné účely miliardár venoval akcie Tesly už v roku 2021. Na charitatívne účely vtedy podľa dokumentov pre regulačné úrady poskytol akcie v hodnote zhruba 5,74 miliardy dolárov.

V 2012 sa Musk pridal k záväzku The Giving Pledge miliardárov Billa Gatesa a Warrena Buffetta, ktorého signatári chcú rozdať na charitatívne účely väčšinu svojho majetku. V roku 2001 založil šéf Tesly nadáciu, ktorá podľa svojich internetových stránok ponúka granty okrem iného na „vývoj bezpečnej umelej inteligencie v prospech ľudstva“.

Viac o téme: akcie , automobilka , charita , Musk , nadácia , Tesla

Súvisiace články

Aktuálne správy