Musk sa opäť obul do Sorosa! Obviňuje ho zo snahy zničiť západnú civilizáciu

Elon Musk, americký miliardár a aktuálne najbohatší človek na svete, opäť perlil. Aj napriek nabitému programu a pondelňajšiemu stretnutiu s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom si našiel čas opäť kopnúť do podnikateľa a filantropa Georga Sorosa. Podľa Muskovho názoru sa Sorosova organizácia snaží o zničenie západnej civilizácie.

Musk takto komentoval príspevok jedného z používateľov platformy X (v minulosti Twitter), ktorý zdieľal zábery utečencov prichádzajúcich na taliansky ostrov Lampedusa zo severnej Afriky. V snímkach sa hovorilo aj o „invázii pod vedením Georga Sorosa,“ informuje portál theguardian.com.

„Zdá sa, že Sorosova organizácia nechce nič menej, ako zničiť západnú civilizáciu,“ uviedol majiteľ sociálnej siete X. Je tak pravdepodobné, že ani po početných útokoch z minulosti Elon Musk na už 93 ročného podnikateľa nenachádza pekného slova. V máji tohto roku roku ho napríklad prirovnal k fiktívnemu zloduchovi Magnetovi. Odkazoval tak na jeho zlé úmysly či židovský pôvod.

George Soros, maďarsko-americký biznismen sa preslávil najmä ako úspešný finančník na akciových trhoch. Neskôr sa však vďaka jeho filantropickej činnosti a neziskovej organizácii Open Society Foundations, ktorá sa zameriava na podporu menšinových skupín, bezpečnosť a blahobyt migrantov či utečencov, ako aj na podporu demokracie, stal aj častým terčom konšpiračných teórií.

Muskove spory

Elon Musk bol v nedávnej minulosti obvinený viacerými občianskoprávnymi skupinami zo šírenia a nárastu popularity antisemitských myšlienok na sociálnej sieti X. Tá je od minulého roku v jeho vlastníctve. Pondelkové stretnutie s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom však podľa vyjadrení obidvoch strán nemalo za úlohu riešiť Muskov osobný spor s Anti-Defamation League (ADL) ale zaoberali sa najmä budúcnosťou umelej inteligencie.

Podľa minulotýždňovej správy denníku Washington Post však malo byť stretnutie poslednou časťou kampane, pomocou ktorej sa Muskovi vplyvní židovskí priatelia a spojenci snažia odvrátiť rastúcu kritiku okolo šírenia antisemitských prejavov na platforme X. Viaceré skupiny pre občianske práva, vrátane Centra pre boj proti digitálnej nenávisti ako aj ADL totiž vyhlásili, že po Muskovom prevzatí počet nenávistných prejavov na sociálnej sieti X dramaticky stúpol.

Musk v reakcii na obvinenia pohrozil žalobou na ADL, americkú občiansku organizáciu, ktorá dlhodobo bojuje proti antisemitizmu a bigotnosti. Obvinil ju zo snahy „zabiť“ platformu pomocou osobných útokov a „falošných obvinení platformy, ako aj jeho osoby, z antisemitizmu“.

Viac o téme: Elon Musk, George Soros, Open Society Foundations OSF, Twitter, umelá inteligencia AI

Súvisiace články

Aktuálne správy