Ladislav Kamenický navrhuje, aby banky platili ešte vyšší odvod ako ostatní

Zaradenie bánk medzi regulované subjekty, ktoré by mali platiť osobitný odvod, navrhuje aj poslanec opozičného Smeru-SD Ladislav Kamenický. Zároveň im navrhuje ešte vyššie zdanenie ako ostatným subjektom. O návrhu novely zákona o osobitnom odvode vo štvrtok rokuje parlament.

„Z dôvodu konsolidácie verejných financií sa navrhuje rozšírenie rozsahu regulovaných osôb aj o banky a pobočky zahraničných bánk. Zvýšená sadzba 0,03 sa vzťahuje na bankové subjekty,“ zdôvodnil Kamenický v pozmeňujúcom návrhu, pod ktorým sú podpísaní aj ďalší poslanci Smeru-SD.

Návrh na zahrnutie bánk medzi regulované subjekty predložil aj nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Martin Čepček. Pod jeho návrh sa pritom podpísalo aj viacero poslancov z hnutia OĽANO.

Ešte skôr predstavil svoj pozmeňujúci návrh Milan Vetrák (OĽANO), ktorý upravuje aj okruh regulovaných subjektov. Banky v ňom nespomína. Otázka, či by sa odvod nemal vzťahovať aj na banky, je však podľa neho relevantná.

Viac o téme: bankový odvod , banky , Ladislav Kamenický , Martin Čepček , Milan Vetrák , Národná rada SR NR , Smer-SD , verejné financie

Súvisiace články

Aktuálne správy