Je to tu: Bitcoin prepísal rekord, nasledovalo však veľké prekvapenie!

, Redakcia

Najväčšia kryptomena sveta bitcoin sa v utorok nakrátko dostala nad hranicu doterajšieho rekordu 69 000 amerických dolárov. Neskôr však začala oslabovať.

Prudký rast hodnoty bitcoinu v utorok vyvrcholil prekonaním doterajšieho rekordu z novembra 2021 na úrovni necelých 69 000 amerických dolárov. Kryptomena popoludní nakrátko vystúpala nad túto hranicu a podľa údajov webu investing.com bola najvyššia zaznamenaná hodnota okolo 16:00 nášho času. Platforma Coin Metrics ako nový rekord uvádza cenu 69 210 dolárov.

Ako uvádza agentúra ČTK, k rastu bitcoinu v uplynulom období výrazne prispievali podľa analytikov najmä americkými úradmi schválené bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF) a aj blížiaci sa halving.

Sú pre vás kryptomeny dôveryhodným investičným nástrojom?

To je pravidelné znižovanie odmien za „ťažbu“ bitcoinu na polovicu, po ktorom doteraz vždy nasledovalo výrazné posilňovanie kryptomeny. Viac o tomto fenoméne si môžete prečítať v našom článku na tomto odkaze.

Po rekorde strmý pád

Každopádne, bitcoin sa na rekordných hodnotách udržal iba na okamih. Po prekonaní 69-tisícovej hranice sa totiž jeho hodnota začala výrazne znižovať a už pol hodinu po 16-tej hodine nášho času sa obchodoval pri úrovni 67 000 amerických dolárov.

Radi testujete svoje vedomosti?
Vyskúšajte niektorý z našich kvízov na tejto stránke!

To však nebolo zďaleka všetko. Najväčšia kryptomena sa spustila voľným pádom nadol a krátko pred ôsmou hodinou večer nášho času sa prepadla už pod 64 000 dolárov. Oproti pondelku sa tak jeho hodnota scvrkla už o zhruba 5 percent.

Podľa webu cnbc.com by tak investori mali byť v súčasnosti pri investovaní do bitcoinu opatrní. Po vlne prudkého rastu z predchádzajúcich dní sa totiž nerealizované ziskové marže blížia k extrémnym úrovniam. Naznačuje to práve aj rýchly obrat na trhu po prelomení rekordu, keďže investori začali vyberať svoje vysoké zisky.

"Trh je v pozícii pre výraznú korekciu, možno na úrovni medzi 10 až 20 percentami," cituje cnbc.com generálneho riaditeľa a zakladateľa kryptohedžového fondu Kbit Eda Tolsona.

Viac o téme: bitcoin , halving , kryptomena , kryptomeny , rekord

Súvisiace články

Aktuálne správy