Svet má nového najbohatšieho človeka: Z trónu zosadil Muska aj kráľa luxusu!

, ČTK/red

Zakladateľ internetového obchodu Amazon Jeff Bezos vystriedal šéfa automobilky Tesla Elona Muska na pozícii najbohatšieho človeka sveta. Vyplýva to z aktuálneho rebríčka miliardárov, ktorý zostavuje agentúra Bloomberg.

Hodnota majetku Jeffa Bezosa podľa rebríčka v pondelok dosahovala zhruba 200 miliárd dolárov, zatiaľ čo hodnota majetku Elona Muska predstavovala okolo 198 miliárd dolárov. Na tretej pozícii bol zakladateľ firmy na predaj luxusného tovaru LVMH Bernard Arnault s majetkom zhruba za 197 miliárd dolárov.

Za zmenou na čele rebríčka stojí rozdielny vývoj akcií spoločností Amazon a Tesla. Kým cena akcií Amazonu sa od konca roka 2022 viac ako zdvojnásobila a nachádza sa teraz v blízkosti rekordu, cena akcií Tesly sa z vrcholu, kde bola v roku 2021, prepadla zhruba o polovicu.

V pondelok akcie Tesly oslabili o viac ako sedem percent po správe o februárovom poklese odbytu áut z jej čínskej fabriky. Podľa údajov Čínskej asociácie osobných automobilov (CPCA) predala Tesla vo februári 60 365 vozidiel vyrobených v Číne. To predstavuje medziročný pokles o 19 percent a najnižšiu úroveň od decembra 2022, napísala agentúra Reuters.

Udrží sa Jeff Bezos na čele rebríčka najbohatších ľudí?

Faktom však je, že v druhom renomovanom rebríčku najbohatších ľudí planéty od magazínu Forbes kraľuje naďalej kráľ luxusu, vlastník impéria LVMH, Francúz Bernard Arnault s majetkom cez 227 miliárd dolárov. V tomto rebríčku je pritom Jeff Bezos so svojim majetkom cez 198 miliárd dolárov stále až na tretej priečke za Elonom Muskom. Majetok šéfa automobilky Tesla a spoločnosti Space X dosahuje podľa údajov Forbesu vyše 202 miliárd dolárov.

Viac o téme: Amazon , Elon Musk , financie , Jeff Bezos , miliardári , Tesla

Súvisiace články

Aktuálne správy