Developerská skupina CTP získala syndikovaný úver vo výške 278 miliónov eur

Skupina bánk pod aranžérskym vedením Tatra banky poskytla developerskej skupine CTP syndikovaný úver vo výške 278 miliónov eur. Použitý má byť na refinancovanie nákladov na výstavbu logistických a priemyselných budov po celom Slovensku. Ide o jednu z najväčších realitných transakcií na slovenskom trhu za posledné obdobie. V piatok o tom informovala hovorkyňa Tatra banky Simona Miklošovičová.

Refinancovanie výstavby viac ako 35 logistických a priemyselných budov umožňuje spoločnosti CTP uvoľniť kapitál a reinvestovať do nových projektov, uviedla Tatra banka.

„Túto transakciu považujeme za míľnik z pohľadu objemu i komplexných štandardov syndikátneho financovania. Predstavuje tiež významný krok smerom k zníženiu celkovej uhlíkovej stopy pri aktivitách klienta a sme radi, že mu pri nich môžeme byť oporou,“ uviedla členka predstavenstva Tatra banky zodpovedná za korporátne a privátne bankovníctvo Zuzana Koštialová.

Pri hodnotení financovania banka zohľadňovala nielen ekonomický aspekt, ale aj trvalú udržateľnosť financovaných projektov. „Syndikovaný úver nám umožňuje uvoľniť kapitál a reinvestovať ho do nových udržateľných projektov, aby sme mohli naplniť naše ambiciózne plány expandovať,“ uviedol finančný riaditeľ CTP Richard Wilkinson.

Skupina CTP je z pohľadu prenajímateľnej plochy najväčších vlastníkom, developerom a správcom logistických a priemyselných nehnuteľností v Európe, kótovaným na burze. K 31. marcu 2024 vlastnila 12 miliónov m2 podľa hrubej prenajímateľnej plochy v 10 krajinách, informovala Tatra banka na svojej internetovej stránke.

Viac o téme: CTP , developerská skupina , Tatra banka , úver

Súvisiace články

Aktuálne správy