Britskú divíziu skrachovanej americkej Silicon Valley Bank preberá za jednu libru HSBC

Britskú divíziu skrachovanej americkej banky Silicon Valley Bank (SVB) preberá britská banka HSBC. Akvizícia v hodnote jednej libry (1,13 eura) umožní zachrániť kľúčového poskytovateľa financií pre technologické startupy v Británii. Informuje o tom správa agentúry Reuters.

„Táto akvizícia je zo strategického hľadiska pre náš britský biznis mimoriadne výhodná,“ uviedol generálny riaditeľ HSBC Noel Quinn. Krok HSBC prichádza krátko po tom, ako americké úrady zatvorili koncom minulého týždňa banku SVB a cez víkend oznámili opatrenia na zabránenie rozšírenia problémov tejto banky, ako aj ďalšej Signature Bank, ktorú zatvorili v nedeľu (12. 3.), na ďalšie inštitúcie.

Britský bankový systém je naďalej zdravý

V súvislosti s vývojom situácie v USA britská centrálna banka uviedla, že britský bankový systém je zdravý. „Žiadna ďalšia banka nie je touto situáciou priamo dotknutá. Britský bankový systém ako celok je naďalej bezpečný, zdravý a dobre kapitalizovaný,“ informovala Bank of England (BoE).

Silicon Valley Bank

Foto: TASR/AP

Rozhodnutie HSBC zároveň ukončilo horúčkovité rokovania vlády, regulačných úradov a záujemcov o britskú divíziu SVB počas víkendu, keď sa v Británii snažili urýchlene vyriešiť problém po páde materskej SVB v USA. K 10. marcu, teda ku dňu, v ktorom americké regulačné úrady SVB zatvorili, predstavoval objem vkladov v britskej divízii Silicon Valley Bank UK 6,7 miliardy libier.

Viac o téme: bankrot, divízia, HSBC, Silicon Valley Bank SVB, Spojené štáty americké USA, Veľká Británia

Súvisiace články

Aktuálne správy