Aktivita v britskom súkromnom sektore pokračovala v marci vo výraznom raste

Aktivita v britskom súkromnom sektore zaznamenala v marci spomalenie tempa rastu, napriek tomu bol rast naďalej výrazný. Informoval o tom portál RTTNews, ktorý zverejnil predbežné údaje spoločnosti S&P Global.

Kompozitný index nákupných manažérov, ktorý zahrnuje aktivitu vo výrobnom sektore aj v sektore služieb, dosiahol v Británii v marci 52,9 bodu oproti 53-bodovej úrovni v predchádzajúcom mesiaci. To znamená mierne spomalenie rastu v sektore, keďže rast od poklesu oddeľuje hranica 50 bodov. Analytici očakávali, že rast v sektore sa mierne zrýchli a kompozitný index dosiahne 53,1 bodu.

Napriek tomu je tempo rastu v britskom súkromnom sektore stále dostatočne vysoké. Prispel k tomu najmä sektor služieb, aj keď sa v porovnaní s vývojom vo februári jeho rast spomalil. Index nákupných manažérov v tomto sektore dosiahol v marci 53,4 bodu, zatiaľ čo vo februári predstavoval 53,8 bodu.

Čiastočne však celkový súkromný sektor podporilo aj zlepšenie situácie vo výrobnom sektore. Aktivita v tejto oblasti síce pokračovala v poklese, jeho tempo sa však spomalilo na najnižšiu úroveň za 20 mesiacov. Zatiaľ čo vo februári dosiahol príslušný index 47,5 bodu, v marci predstavoval 49,9 bodu, čo je už takmer hranica označujúca stagnáciu.

Viac o téme: aktivita , marec , súkromný sektor , Veľká Británia , výrazný rast

Súvisiace články

Aktuálne správy