Ceny ropy klesli, cena Brentu skĺzla pod 63 USD za barel

Pridajte názor  Zdroj:

8. 4. 2021 - Ceny ropy zaznamenali vo štvrtok mierny pokles, pričom cena ropy Brent klesla pod 63 USD za barel (159 litrov).

Ceny ropy zaznamenali vo štvrtok mierny pokles, pričom cena ropy Brent klesla pod 63 USD za barel (159 litrov). Náladu na trhoch ovplyvnili informácie z USA o výraznom raste zásob benzínu. To vyvoláva obavy z neskoršieho oslabenia dopytu po rope na jednom z kľúčových trhov v čase, keď sa dodávky ropy na trhy zvyšujú.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v júni dosiahla do 7.11 h SELČ 62,83 USD (52,87 eura) za barel. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to znamená pokles o 33 centov.

Cena americkej ľahkej ropy WTI s májovým kontraktom dosiahla 59,43 USD za barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to predstavuje pokles o 34 centov.

Zásoby ropy podľa informácií amerického ministerstva energetiky klesli výraznejšie, než sa čakalo, čo je pre ceny priaznivá správa. Na druhej strane však zásoby benzínu prudko vzrástli, s čím sa rovnako nepočítalo.

Zásoby benzínu sa v minulom týždni zvýšili o 4 milióny barelov, pričom analytici očakávali ich pokles. V rovnakom období však rastú dodávky ropy na trh, pričom najmä Rusko produkciu zvyšuje.