Euro v utorok prakticky stagnovalo

Pridajte názor  Zdroj:

15. 12. 2020 - Spoločná európska mena v utorok prakticky stagnovala. Neskoro popoludní sa predávala po 1,2155 USD, teda približne pri rovnakom kurze ako ráno.

Spoločná európska mena v utorok prakticky stagnovala. Neskoro popoludní sa predávala po 1,2155 USD, teda približne pri rovnakom kurze ako ráno.

Európska centrálna banka (ECB) stanovila popoludní referenčný kurz na 1,2140 (v pondelok: 1,2162) USD/EUR. To znamená, že dolár stál 0,8237 (0,8222) eura.

Počas dňa zverejnené údaje z ekonomiky USA nedali devízovému trhu jasné smerovanie. Priemyselná produkcia vzrástla v novembri o niečo viac, než sa očakávalo. Dôležitý predstihový index výrobnej aktivity newyorského Fedu v decembri klesol. Trh aktuálne čaká na stredajšie (16. 12.) rozhodnutie menového výboru Fedu.

V utorok sa po počiatočných stratách mierne posilnila britská libra. Mena už dlhší čas citlivo reaguje na správy týkajúce sa pobrexitových rokovaní medzi Britániou a Európskou úniou (EÚ) o budúcich obchodných vzťahoch. Utorkové správy zvýšili nádeje, že obe strany sa predsa len na poslednú chvíľu dohodnú.