Mastercard viac ako strojnásobí počet zamestnancov v Írsku

Pridajte názor  Zdroj:

24. 2. 2020 - Americká spoločnosť Mastercard plánuje v najbližších troch až piatich rokoch prijať do svojho globálneho technologického centra v Dubline vyše 1500 nových ľudí.

Americká spoločnosť Mastercard plánuje v najbližších troch až piatich rokoch prijať do svojho globálneho technologického centra v Dubline vyše 1500 nových ľudí. To bude viac ako trojnásobné zvýšenie počtu jej zamestnancov v Írsku a prvý oznam o výraznom náraste pracovných príležitostí v tomto roku.

Americký vydavateľ kreditných kariet pôsobí v Dubline od roku 2008. Pred ôsmimi rokmi vytvoril v írskej metropole aj oddelenie výskumu a vývoja Mastercard Labs.

Spoločnosť plánuje postupne zvýšiť počet svojich zamestnancov v Írsku na vyše 2000 zo súčasných 650, uviedla vo vyhlásení štátna agentúra IDA Ireland, ktorá sa snaží prilákať do krajiny zahraničné firmy.

Zahraničné nadnárodné spoločnosti, najmä v technologickom sektore, zamestnávajú v Írsku asi štvrť milióna ľudí, čo predstavuje jedno z desiatich pracovných miest v rýchlo rastúcom hospodárstve.