RegioJet od 15. decembra predĺži vlakovú linku Praha - Brno - Bratislava do Žiliny

Pridajte názor  Zdroj:

10. 12. 2019 - Na trase budú jazdiť denne štyri vlakové spoje tohto súkromného dopravcu. RegioJet sa tak vráti na časť hlavnej domácej železničnej trate po tom, čo pred niekoľkými rokmi prestal prevádzkovať diaľkové vlakové spojenie medzi Bratislavou a Košicami cez Žilinu.

Spoločnosť RegioJet od nedele 15. decembra, kedy začnú platiť nové cestovné poriadky, predĺži svoju medzinárodnú vlakovú linku Praha - Brno - Bratislava cez Trnavu a Trenčín do Žiliny. Na trase budú jazdiť denne štyri vlakové spoje tohto súkromného dopravcu. RegioJet sa tak vráti na časť hlavnej domácej železničnej trate po tom, čo pred niekoľkými rokmi prestal prevádzkovať diaľkové vlakové spojenie medzi Bratislavou a Košicami cez Žilinu. Ako spoločnosť v utorok informovala v tlačovej správe, vďaka tomu posilní svoju významnú pozíciu v česko-slovenskej vlakovej doprave.

"Jeden pár vlakových spojov bude ráno okolo 6:00 odchádzať zo Žiliny v smere Bratislava, Brno, Praha, v popoludňajších a večerných hodinách potom pôjde v opačnom smere. Priame spojenie vlakmi RegioJet s Prahou, Brnom, ale i Bratislavou po novom dostanú ďalšie kľúčové mestá na Považí - svetoznáme kúpele Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Trenčianska Teplá, Púchov a Považská Bystrica," uviedol hovorca Holdingu Student Agency a RegioJet Aleš Ondrůj. Vlak zastaví v Považskej Bystrici vzhľadom na kapacitu trate iba v smere z Prahy a Bratislavy do Žiliny.

Vlaky dopravcu medzi Prahou, Ostravskom a Košicami pôjdu podľa nového cestovného poriadku bez výrazných zmien. Iba večerný spoj s odchodom z Prahy o 19:50 bude namiesto stanice Návsí končiť v Bohumíne. Nebude tak zachádzať do staníc Ostrava-Stodolní, Havířov, Český Těšín, Třinec-centrum a Bystřice. Podobne ranné spoje vo všedné dni a v sobotu, ako aj v nedeľu budú po novom vychádzať z Bohumína.

RegioJet je druhý najväčší železničný dopravca v Českej republike a na Slovensku po národných dopravcoch České dráhy, a. s., a Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. Na linkách v Česku spoločnosť pridá 34 rýchlikových spojov denne na trase R8 Brno - Přerov - Ostrava - Bohumín a späť s odchodmi v hodinových intervaloch a takmer 120 regionálnych osobných spojov denne v Ústeckom kraji.