Lloyds kupuje hypotekárnu divíziu Tesco Bank za 3,8 mld. libier

Pridajte názor  Zdroj:

3. 9. 2019 - Vyše 23 tis. hypotekárnych klientov Tesco Bank sa presunie do hypotekárnej firmy Halifax, ktorej majiteľom je Lloyds.

Britský peňažný ústav Lloyds Banking Group kupuje od Tesco Bank jej divíziu hypotekárneho bankovníctva za 3,8 mld. libier (GBP). V rámci transakcie sa viac ako 23 tisíc klientov, ktorí majú hypotekárne úvery na obytné nehnuteľností, presunie do hypotekárnej firmy Halifax, ktorej majiteľom je Lloyds. Spoločnosť Lloyds Banking Group tak posilňuje svoju pozíciu najväčšieho poskytovateľa úverov vo Veľkej Británii. Očakáva sa, že transakcia sa dokončí do záveru marca budúceho roka. Informuje o tom portál news.sky.com.

"Je to dobrá dohoda pre skupinu, našich akcionárov a klientov hypotekárnej divízie Tesco Bank," povedal Vim Maru, riaditeľ retailovej divízie Lloyds Banking Group. "Veríme, že naša značka Halifax bude dobrým domovom pre týchto klientov," dodal. Spoločnosť Tesco už skôr uviedla, že jej hypotekárni klienti nemusia nič robiť, keďže ich účty sa nijako nezmenia.
(1 EUR = 0,90820 GBP)
https://news.sky.com/story/lloyds-snaps-up-tesco-banks-mortgage-book-in-3-8bn-deal-11801190