Nemecký export v tomto roku vzrastie o 3 % , predpovedá BGA

Pridajte názor  Zdroj:

28. 3. 2019 - Nemecký export v tomto roku vzrastie približne o 3 % na rekordnú hodnotu takmer 1,4 bilióna eur. Uviedol to vo štvrtok Nemecký obchodný zväz BGA, podľa ktorého to naznačuje, že firmy sú schopné zvýšiť zahraničnú obchodnú výmenu aj napriek obchodným sporom a brexitu.

Nemecký export v tomto roku vzrastie približne o 3 % na rekordnú hodnotu takmer 1,4 bilióna eur. Uviedol to vo štvrtok Nemecký obchodný zväz BGA, podľa ktorého to naznačuje, že firmy sú schopné zvýšiť zahraničnú obchodnú výmenu aj napriek obchodným sporom a brexitu.

BGA zároveň očakáva, že aj import do Nemecka sa roku v 2019 zvýši, a to o 5 %. A tiež dosiahne rekordné maximum 1,14 bilióna eur, povedal šéf BGA Holger Bingmann v Berlíne.

Bingmann kritizoval novú priemyselnú stratégiu ministra hospodárstva Petra Altmaiera, ktorá predpokladá posun smerom k intervenčnej politike, zameranej na asertívnu Čínu.

"Politika v štýle Číny nie je pre nás voľbou. Nesmieme zmeniť Európu na pevnosť," vyhlásil Bingmann a dodal, že vláda by mala v Európe bojovať proti snahám o oslabenie konkurencie a voľného toku trhových síl.