Vláda by mala zriadiť informačný portál pre malých podnikateľov

Pridajte názor  Zdroj:

14. 2. 2018 - Vláda SR má veľkú zodpovednosť za rozvoj malého podnikania, mala by zriadiť informačný portál pre podnikateľov.

Vláda SR má veľkú zodpovednosť za rozvoj malého podnikania, mala by zriadiť informačný portál pre podnikateľov. Uviedol to v stredu europoslanec za mimoparlamentné Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) Ivan Štefanec.

Malí podnikatelia podľa neho držia celú ekonomiku, celú spoločnosť a skôr sa im situácia v posledných rokoch zhoršila. Dodal, že spôsob, ako sa dostať k lepšiemu úveru a financovaniu, je jednou z dôležitých ciest, ako pomôcť podnikaniu na Slovensku.

Člen predsedníctva KDH Andrej Klapica uviedol, že práve začínajúci podnikatelia si napríklad mýlia granty a úvery a chýbajú im informácie, preto by bolo dobré zriadiť portál. "Vláda by mala posilniť alebo vytvoriť nové informačné kancelárie v regiónoch, v ktorých by bol podnikateľom k dispozícii kvalifikovaný personál, poskytoval by informácie o financovaní," konštatoval.

Štefanec povedal, že vláda má kompetencie a nástroje, aby zrealizovala informačný portál. V súvislosti s financiami z Európskej únie informoval, že od roku 2014 je zriadený Európsky fond pre strategické investície s objemom 500 miliárd eur do roku 2020, z ktorého môžu čerpať aj malé a stredné podniky. "Slovensko nedostatočne využíva tento zdroj," dodal. SR mala 750 úspešných projektov pre malých podnikateľov, čo je málo v porovnaní s krajinami Vyšehradskej skupiny, uzavrel.