V Hontianskych Nemciach postavia za šesť mesiacov druhú nájomnú bytovku s 13 bytmi

Diskusia 2  Zdroj:

5. 12. 2017 - V poradí druhú nájomnú bytovku postavia na budúci rok v Hontianskych Nemciach v okrese Krupina. Prvú s 12 bytmi odovzdali pred štyrmi rokmi v blízkosti bytoviek Poľnonákupu v západnej časti obce.

V poradí druhú nájomnú bytovku postavia na budúci rok v Hontianskych Nemciach v okrese Krupina. Prvú s 12 bytmi odovzdali pred štyrmi rokmi v blízkosti bytoviek Poľnonákupu v západnej časti obce.
"Ešte v roku 2015 sme zbúrali budovu bývalej školy pri kostole. Na jej mieste vznikne nová bytovka. Ide o prízemnú stavbu s 13 nájomnými dvoj a trojizbovými bytmi," uviedol pre TASR starosta obce Jozef Nemec.
Bytovku chcú postaviť za pol roka, od apríla do septembra 2018. "Kolaudácia a odovzdanie bytovky by malo byť zrealizované do konca septembra 2018," pripomenul Nemec.
Náklady na stavbu sú v projekte vyčíslené na 565.000 eur, úver zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) je vo výške 339.000 eur a štátna dotácia predstavuje 226.000 eur. Samotná obec sa bude podieľať sumou približne 15.000 eur.
"Na bývanie v novej nájomnej bytovke evidujeme vyše dvadsať žiadostí. Uzavretie a vyhodnotenie bude mesiac pred kolaudáciou," konštatoval starosta.
Stavbu chcú realizovať celkom novým spôsobom, keď sa na betónovú podkladovú platňu chemickým ukotvením pripevní oceľový konštrukčný systém, pričom opláštenie bude mať sendvičový charakter. "Konečná stavba je ekologická, má výborné izolačné a protihlukové vlastnosti a jej výstavba je oveľa rýchlejšia ako pri klasických stavbách," zdôraznil starosta.