Poľsko pravdepodobne opätovne vydá panda bondy

Pridajte názor  Zdroj: TASR

19. 3. 2017 - Poľsko pravdepodobne opätovne vydá dlhopisy v jüanoch na čínskom trhu známe pod označením panda bondy.

Poľsko pravdepodobne opätovne vydá dlhopisy v jüanoch na čínskom trhu známe pod označením panda bondy. Povedal to poľský minister financií Mateusz Morawiecki.

Ako uviedol na stretnutí s novinármi, počas schôdzky ministrov financií a šéfov centrálnych bánk krajín G20 v nemeckom Baden-Badene rokoval so šéfom čínskej centrálnej banky a poďakoval sa mu za predchádzajúcu spoluprácu pri emisii panda bondov. Zároveň dodal, že Poľsko pravdepodobne uskutoční ďalšiu emisiu dlhopisov v jüanoch. Morawiecki, ktorého na schôdzku ministrov financií G20 pozval nemecký minister financií Wolfgang Schäuble, neuviedol kedy, ani v akom objeme by sa emisia mala zrealizovať.

Poľsko ako prvá európska krajina vydalo minulý rok dlhopis v jüanoch na čínskom trhu, keď ministerstvo financií emitovalo trojročný panda bond v hodnote 3 miliardy jüanov (404,63 milióna eur). Okrem tohto trhu, ktorý vznikol v roku 2005, existuje ešte zahraničný trh s jüanovými dlhopismi známymi ako dim sum bondy. Tento trh odštartoval v roku 2007.