Cena za výstavbu úseku D1 Fričovce - Svinia sa zvýšila o 14,8 mil. eur

Diskusia 3  Zdroj:

15. 12. 2015 - Cena za výstavbu úseku diaľnice D1 pri Prešove sa zvýšila. Pôvodne bola totiž táto časť D1 z Fričoviec po Sviniu zazmluvnená na 114,6 milióna eur, po novom sa cena zvýšila o 14,8 milióna eur.

Cena za výstavbu úseku diaľnice D1 pri Prešove sa zvýšila. Pôvodne bola totiž táto časť D1 z Fričoviec po Sviniu zazmluvnená na 114,6 milióna eur, po novom sa cena zvýšila o 14,8 milióna eur. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Eva Žgravčáková.

"Dôvodom navýšenia ceny bol dodatočný archeologický prieskum, zmeny vyplývajúce z novej hlukovej štúdie a výskyt nových zosuvných území v trase diaľnice," odôvodnila Žgravčáková.

Cestu buduje združenie firiem Doprastav a Strabag od konca roku 2011 a vodičom by ju mali diaľničiari odovzdať vo štvrtok 17. decembra. Výstavba diaľnice je financovaná z eurofondov a štátneho rozpočtu.

Úsek diaľnice medzi tunelom Branisko a Prešovom má odľahčiť od tranzitnej dopravy najmä obce Hendrichovce, Bertotovce a Chminianska Nová Ves, ktorými v súčasnosti denne prechádza približne 14.000 áut.