Uber čelí žalobe zo strany tradičných londýnskych taxikárov

Americký prevádzkovateľ alternatívnej taxislužby Uber čelí vo Veľkej Británii žalobe zo strany tradičných londýnskych taxikárov, ktorá by ho mohla stáť viac než 250 miliónov libier. Informujú o tom server BBC a list Financial Times.

Žalobu v mene takmer 11 000 taxikárov pripravila právna spoločnosť RGL Management, podľa ktorej by každý taxikár mohol získať odškodné vo výške až 25 000 libier.

Žaloba sa týka aktivít Uberu v Londýne v období od mája 2012 do marca 2018. Tvrdí, že podnik v snahe získať povolenie na prevádzku svojich služieb úmyselne poskytol dopravnému úradu zavádzajúce informácie týkajúce sa fungovania svojej aplikácie.

Zámerom firmy Uber bolo zobrať nezákonným spôsobom prácu tradičným londýnskym taxikárom

Podľa spoločnosti RGL bolo zámerom firmy Uber zobrať nezákonným spôsobom prácu tradičným londýnskym taxikárom. „Zdá sa, že sa Uber domnieva, že stojí nad zákonom, a taxikári po celom Londýne kvôli tomu prichádzajú o zárobky,“ uviedol Garry White, ktorý pracuje ako taxikár v Londýne už 36 rokov. „Je na čase, aby boli pohnutí k zodpovednosti,“ dodal.

Spoločnosť Uber označila obvinenia za „úplne nepodložené“. „Uber v Londýne podniká zákonným spôsobom,“ uviedla. „Je hrdý, že môže poskytovať služby miliónom cestujúcich a vodičov v tomto hlavnom meste,“ dodala.

Spoločnosť Uber sídli v San Francisku. Bola založená v roku 2009, pôsobí v zhruba 70 krajinách a vo viac než 10 000 mestách po celom svete. V priebehu rokov čelila mnohým protestom zo strany klasických taxislužieb.

Viac o téme: aplikácie , Londýn , taxi , taxikári , taxislužba , Uber , Veľká Británia

Súvisiace články

Aktuálne správy