Predložili sme zákony, ktorých cieľom je pomôcť ľuďom

Diskusia 1  Zdroj: TASR

20. 6. 2012 - Opozičná SDKÚ-DS predložila na aktuálnu schôdzu NR SR zákony, ktorých cieľom je pomôcť ľuďom, strednej vrstve, živnostníkom, mladým rodinám aj sociálne odkázaným a naprávať deformácie sociálneho systému.

Bratislava 20. júna (TASR) - Opozičná SDKÚ-DS predložila na aktuálnu schôdzu NR SR zákony, ktorých cieľom je pomôcť ľuďom, strednej vrstve, živnostníkom, mladým rodinám aj sociálne odkázaným a naprávať deformácie sociálneho systému. Na dnešnom brífingu to vyhlásil predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS Ľudovít Kaník, podľa ktorého jeho strana predstavuje úplne opačný prístup, ako to, čo robí exekutíva.

"Vláda pripravila najvyšší nárast daní v regióne, ktorého následkom bude rast nezamestnanosti a odliv pracovných príležitostí," upozornil Kaník. Do pozornosti dal návrh novely zákona o bankách, o dani z príjmov, o sociálnych službách či novelu zákona o príspevku pri narodení dieťaťa.

Podpredseda SDKÚ-DS Ivan Štefanec zdôraznil, že dohromady tieto zákony majú pozitívny vplyv na štátny rozpočet, vytvárajú jednoduchšie prostredie, avšak zároveň prinášajú peniaze do štátneho rozpočtu. "Vážime si ľudí, ktorí tvoria hodnoty a živia tento štát. Veríme, že tieto zákony nájdu podporu aj medzi ostatnými poslancami," dodal.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam.