Stredopravé strany bojovali proti vlastným voličom

Pridajte názor  Zdroj: TASR

4. 5. 2012 - Zlé nastavenie odvodovej reformy a permanentný útok na živnostníkov, ktorí sú piliermi strednej vrstvy, aj to boli podľa predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavla Freša príčiny úbytku voličov stredopravých strán.

Bratislava 4. mája (TASR) - Zlé nastavenie odvodovej reformy a permanentný útok na živnostníkov, ktorí sú piliermi strednej vrstvy, aj to boli podľa predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavla Freša príčiny úbytku voličov stredopravých strán.

"Som presvedčený, že sa už nikdy nemôže opakovať ten atak na odvody živnostníkov, ktorý bol v uplynulom období. Myslím si, že SDKÚ je dlžná tejto strednej vrstve isté ospravedlnenie za to, že vôbec takého úvahy existovali," uviedol Frešo vo štvrtok (3. mája) na sneme Slovenskej asociácie malých podnikov.

Podľa neho živnostníkom, a nielen im, pomôže menej administratívy, jednoduchší výber daní a odvodov a v budúcnosti nižšie odvody, a tým vyššie mzdy. „V parlamente preto budem spolupracovať na príprave príslušných zákonov, ktoré zlepšia podnikanie pre samostatne zárobkovo činné osoby,“ dodal Frešo.