Slovenská sporiteľňa predáva záložné listy za 10 mil. eur

Pridajte názor  Zdroj: SITA

6. 2. 2012 - Hypotekárne záložné listy od Slovenskej sporiteľne sa budú úročiť ročnou pevnou úrokovou sadzbou 3,70 %

Slovenská sporiteľňa začala predávať hypotekárne záložné listy v celkovom objeme 10 mil. eur. Predaj ukončí najneskôr 24. februára. Ako ďalej banka informovala, emisiu tvorí 10 tisíc cenných papierov s menovitou hodnotou tisíc eur. Úročiť sa budú ročnou pevnou úrokovou sadzbou 3,70 %. Výnosy bude banka vyplácať až do splatnosti, ktorá je 24. februára 2016, každý polrok, vždy v auguste a vo februári.

Emisný kurz je stanovený na 100 % menovitej hodnoty cenného papiera. Minimálna výška investície sú tri kusy. Investori, ktorí si objednajú 11 a viac hypotekárnych záložných listov, ich získajú bez poplatkov. Tým, ktorí si objednajú menej cenných papierov, banka zaúčtuje poplatok 0,25 % z menovitej hodnoty. Cenný papier si záujemcovia môžu kúpiť na obchodných miestach banky. V prípade potreby ho môžu kedykoľvek predať na Burze cenných papierov Bratislava prostredníctvom Slovenskej sporiteľne alebo ktoréhokoľvek obchodníka s cennými papiermi.

Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií, ktorý sa uskutočnil v januári 2001, sa Slovenská sporiteľňa začlenila do finančnej skupiny Erste.