Britský diskontný reťazec B&M prevezme vyše 50 obchodov skrachovanej siete Wilko

Britský diskontný reťazec B&M prevezme viac než 50 obchodov skrachovaného predajcu domácich a záhradníckych potrieb Wilko. Ten v auguste oznámil krach. Informovala o tom agentúra Reuters.

Spoločnosť B&M v utorok uviedla, že kúpi celkovo 51 obchodov spoločnosti Wilko, pričom za tieto aktíva ponúka 13 miliónov libier (15,20 milióna eur). To je však iba zhruba osmina z približne 400 obchodov Wilko po celej Británii.

Spoločnosť Wilko oznámila svoj krach začiatkom augusta s tým, že má vysoké straty a dlhy, nenašla však žiadneho investora, ktorý by firme finančne pomohol. Spoločnosť pôsobila na britskom trhu od roku 1930 a v 90. rokoch 20. storočia bola jedným z najrýchlejšie rastúcich maloobchodných reťazcov v krajine. V poslednom období však jej pozíciu a príjmy začali ohrozovať diskonty ako B&M, Poundland a Home Bargains.

Prvé rušenie pozícií už začalo

Obchody Wilko sú zatiaľ otvorené, pričom firma stále hľadá kupca pre väčšinu aktív. Jej krach zároveň ohrozuje viac než 12.500 pracovných miest. Prvé rušenie pozícií už začalo – v pondelok 4. septembra bolo zrušených 283 pracovných miest, z toho 269 v podpornom centre v meste Worksop.

Viac o téme: diskontná predajňa, dlhy, krach, maloobchodné tržby, obchody, prevzatie, straty, Veľká Británia

Súvisiace články

Aktuálne správy