Bratislava: V lokalite Mlynské nivy sa začína výstavba rezidenčného domu Millhaus

V lokalite Mlynské nivy v Bratislave sa začína s výstavbou rezidenčného domu Millhaus. Projekt má na 19 podlažiach priniesť viac než 150 bytových jednotiek, ktoré doplnia obchodné priestory v parteri. Dokončenie projektu je naplánované na rok 2026. Stoja za ním spoločnosti Immocap a WOOD Real Estate.

„Rezidenčný dom Millhaus mení vnímanie aj funkcionalitu zóny, ktorá sa stáva nosným bulvárom nového centra mesta. Lokalita posilní svoj meniaci sa charakter kombinujúci biznisovú a rezidenčnú funkciu,“ konštatujú spoločnosti.

Súčasťou projektu budú aj oddychové zóny v polootvorenom vnútrobloku či detské ihrisko. Parkovanie pre takmer 140 áut majú zabezpečiť dve podzemné podlažia. Projekt Millhaus vyrastá v susedstve novej kancelárskej budovy The Mill.

Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) predstavil vlani oficiálne koncept „15-minútového mesta“, projekt Millhaus je jeden z prvých bytových domov na danej adrese. Koncept má umožniť obyvateľom navštíviť do 15 minút pešo alebo na bicykli základnú občiansku vybavenosť, teda školy, škôlky, obchody, služby či prácu.

Viac o téme: Bratislava , byty , Metropolitný inštitút Bratislavy MIB , Mlynské nivy , výstavba bytov

Súvisiace články

Aktuálne správy