Práce na košickej rýchloceste R2 sa sústreďujú na mosty

Na výstavbe rýchlostnej cesty R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany, II. úsek, aktuálne prebiehajú práce na mostných objektoch, protihlukových stenách či oporných múroch. „Pracujeme aj na budovaní násypov cestného telesa a úspešne sa sfinalizovali práce na výstavbe nosnej konštrukcie mosta vedúceho ponad železnicu a cestu III. triedy,“ informovala Národná diaľničná spoločnosť (NDS).

Súčasne sa pracuje aj na kanalizácii rýchlostnej cesty. V niektorých častiach stavby košického obchvatu realizujú položenie nestmelenej zmesi zo štrkodrviny a podkladnej vrstvy cementom stmelenej zmesi. Na vybraných miestach už realizujú aj podkladné a ložné asfaltové konštrukčné vrstvy vozovky.

„Najbližšie budeme pokračovať v budovaní mostov a násypov. Pred letom sa spustí do prevádzky vetva križovatky Košice – juh (smer Milhosť), čím bude presmerovaná tranzitná doprava z prevádzkovaného úseku R4 a budeme môcť rozvinúť stavebné práce na novej vetve križovatky,“ uviedla NDS.

Úsek je dlhý 14,2 kilometra a jeho súčasťou je 13 mostov a tri križovatky. Súčasťou stavby bude aj 7,2 kilometra protihlukových stien. Nový úsek bude súčasťou juhovýchodného obchvatu mesta Košice a napojí sa na už dokončený a sprevádzkovaný úsek diaľnice D1 Budimír – Bidovce.

Viac o téme: Košice , Národná diaľničná spoločnosť NDS , R2 , rýchlostná cesta , výstavba , výstavba diaľnic

Súvisiace články

Aktuálne správy