Závod čínskej Chery v Barcelone má byť jedným z jej hlavných exportných závodov

Čínska automobilka Chery plánuje zo svojho závodu v Barcelone urobiť jeden zo svojich hlavných vývozných závodov vo svete. Do roku 2029 chce vo fabrike, ktorá je jej prvým výrobným závodom v Európe, vyrábať spolu so svojím španielskym partnerom EV Motors ročne 150 000 vozidiel. Uviedol to na piatkovej tlačovej konferencii generálny riaditeľ EV Motors Pedro Calef.

Výroba v závode sa začne koncom leta. Továreň pôvodne patrila japonskej automobilke Nissan, tá tam však ukončila výrobu v roku 2021. Chery bude v závode vyrábať svoj elektromobil Omoda 5.

V budúcom roku sa majú v závode začať vyrábať ďalšie dva modely. Okrem elektromobilov sa tam budú vyrábať aj vozidlá so spaľovacím motorom. Firmy plánujú obnoviť v závode až 1250 pracovných miest, ktoré zanikli po ukončení výroby Nissanom, uviedla agentúra Reuters.

Štátna automobilka Chery Automobile bola založená v roku 1997. V súčasnosti je tretím najväčším výrobcom áut v Číne a najväčším vývozcom áut z krajiny. Vlani predala 1,88 milióna vozidiel.

Viac o téme: automobilky , Barcelona , Chery , Čína , Katalánsko , Španielsko , výroba áut

Súvisiace články

Aktuálne správy