Dopravcovia začnú blokovať hraničné priechody, kompetentní podľa nich nekonajú

Pridajte názor  Zdroj: TASR

15. 2. 2022 - Autodopravcovia v utorok večer končia štrajk na Rožňavskej ulici v Bratislave. Začnú však postupne blokovať niektoré hraničné priechody.

Autodopravcovia v utorok večer končia štrajk na Rožňavskej ulici v Bratislave. Začnú však postupne blokovať niektoré hraničné priechody. Pre TASR to potvrdil Stanislav Skala z Únie autodopravcov Slovenska (UNAS). Kompetentní podľa neho nechcú riešiť situáciu.

Skala pre TASR priblížil, že na Rožňavskej ulici v Bratislave ukončujú protest a ulicu opustia o 18.00 h. V utorok večer však začnú postupne blokovať hraničné priechody "pomaly a po častiach". Tvrdí, že rezort dopravy nechce riešiť situáciu a vyhovára sa na kotlebovcov, ktorí im podľa jeho slov "narúšajú protest". "Nechceme robiť tak, aby sme si otáčali ľudí proti sebe," skonštatoval Skala.

Autodopravcovia v pondelok (14. 2.) začali štrajk v Bratislave čiastočnou blokádou Rožňavskej ulice. Chcú tak poukázať na problémy, ktorým čelí sektor. Medzi ich požiadavky patrí úprava cien pohonných látok po vzore Poľska a Maďarska, ďalšie zníženie cestnej dane, vratka spotrebnej dane z palív, ale aj zníženie platby mýta.

Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR v pondelok odsúdilo, aby si autodopravcovia blokovaním premávky "robili rukojemníkov zo slušných ľudí, ktorí sa potrebujú dostať do práce či za lekárom". "Takýto nátlakový spôsob, navyše za účasti fašistov, odsudzujeme a považujeme ho za mimoriadne nešťastný," dodal v pondelok hovorca rezortu dopravy Ivan Rudolf.