Kurz eura v pondelok vzrástol na najvyššiu úroveň od konca februára

Pridajte názor  Zdroj: TASR

10. 5. 2021 - Spoločná európska mena pokračuje v raste aj na začiatku nového týždňa. V noci na pondelok sa jej kurz dostal až na 1,2177 USD/EUR, čo bolo najviac od konca februára.

Spoločná európska mena pokračuje v raste aj na začiatku nového týždňa. V noci na pondelok sa jej kurz dostal až na 1,2177 USD/EUR, čo bolo najviac od konca februára. Ráno sa predávala po 1,2155 USD. Európska centrálna banka (ECB) stanovila v piatok (7. 5.) referenčný kurz na 1,2059 USD/EUR.

Euro aktuálne profituje zo slabých údajov z amerického trhu práce. Mesačná správa ministerstva práce zverejnená v piatok ukázala, že v apríli sa v USA vytvorilo podstatne menej pracovných miest, než očakával trh, a miera nezamestnanosti vzrástla na 6,1 % zo 6 %, pričom analytici prognózovali pokles na 5,8 %. V predchádzajúcich mesiacoch sa trh práce v USA rýchlo zotavoval z koronakrízy.

V pondelok je na programe len málo ekonomických údajov, ktoré by mohli mať vplyv na devízový trh. Zrejme najdôležitejšou bude správa inštitútu Sentix o vývoji nálady investorov v eurozóne.