V Košiciach vyrastie nový priemyselný park za 30 miliónov eur

Diskusia 1  Zdroj:

20. 8. 2019 - Staviteľ priemyselných zón Panattoni Europe v utorok oficiálne začal výstavbu svojho prvého projektu na slovenskom trhu. Výstavbu parku financuje investičná skupina Accolade.

Staviteľ priemyselných zón Panattoni Europe v utorok oficiálne začal výstavbu svojho prvého projektu na slovenskom trhu. Pri letisku v Košiciach vyrastie nový priemyselný park na ploche takmer osem hektárov. Výstavbu parku financuje investičná skupina Accolade. Výška investície dosiahne 30 miliónov eur. Na začatí výstavby novej priemyselnej haly o tom informovali predstavitelia spoločnosti Panattoni Europe a Accolade.

Prvá hala by mala byť dokončená koncom roku 2019 a už teraz pozná svojho nájomcu. Nasťahuje sa do nej distribútor tabakových výrobkov spoločnosť GGT. „Naším hlavným zámerom je tu umiestniť nové sídlo na východnom Slovensku. Budeme v tejto hale umiestňovať novú nemeckú automatizovanú technológiu balenia tovaru, ktorá následne uľahčuje samotnú logistiku a priebeh distribúcie. Zamestnávať budeme priamo v tomto parku asi 50 zamestnancov, do budúcna predpokladáme, že toto číslo bude narastať,“ uviedol obchodný riaditeľ spoločnosti GGT Roman Hatadám.

Ako uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Panattoni Europe Pavel Sovička, projekt Panattoni Park Košice Airport bude mať zastavanú plochu 36-tisíc metrov štvorcových. „Zatiaľ výstavba beží podľa plánu, takže v novembri by mala firma GGT začať inštalovať svoje technológie a na prelome rokov spustiť prevádzku,“ dodal.

Podľa prevádzkového riaditeľa spoločnosti Accolade Lukáša Répala je košický región veľmi podobný cezhraničným krajom v ČR. "Má veľký potenciál, ale zatiaľ zostáva ľahko v tieni zvyšku republiky. Naše investície nie sú špekulatívne a ja verím, že park bude ešte pred dokončením na 100 % obsadený a prinesie nové pracovné miesta ako pre robotnícke profesie, tak i pre študentov košických univerzít, ktorí sa uplatnia na vedúcich pozíciách," uviedol.

„Nová investícia, vďaka ktorej pribudne v našom kraji niekoľko desiatok nových pracovných miest, je pre nás dobrou správou. Som presvedčený o tom, že náš kraj vyťaží aj z toho, že nový priemyselný park pribudne v blízkosti letiska, pretože je to strategická poloha pre logistiku. Košický kraj má potenciál z pohľadu kvalifikovanej pracovnej sily, čo je pre investorov dobrým dôvodom prísť na východ našej krajiny,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Panattoni Europe je európska pobočka priemyselného developera - spoločnosti Panattoni Development Company, ktorú v roku 1986 v USA založil Carl Panattoni. Okrem hlavného sídla v Newport Beach, Kalifornia, má 24 kancelárií, ktoré spravujú investície na 200 európskych a severoamerických trhoch. Celosvetové portfólio zahŕňa 200 európskych a severoamerických trhov a 29,2 milióna metrov štvorcových dokončených priestorov pre 2 500 klientov