Akciový trh v USA uzatvoril so zmiešanými výsledkami

Pridajte názor  Zdroj:

30. 7. 2019 - Index S&P 500 klesol o 0,2 %, Dow Jones posilnil o 0,1 % a technologický Nasdaq oslabil o 0,4 %.

Akciový trh v USA sa v pondelok dostal pod tlak, keď straty bánk a komunikačných spoločností prevážili nad ziskami v zdravotníckom sektore a ďalších odvetviach. Indexy S&P 500 a Nasdaq čelili miernemu poklesu v úvode týždňa, počas ktorého môžu smerovanie trhu ovplyvniť viaceré udalosti vrátane federálnej štatistiky o zamestnanosti a rozhodnutia americkej centrálnej banky o úrokových sadzbách.

Index S&P 500 klesol o 0,2 % na 3 020,97 bodu, Dow Jones posilnil o 0,1 % na 27 221,35 bodu a technologický Nasdaq oslabil o 0,4 % na 8 293,33 bodu.

Zástupcovia USA a Číny sa v utorok stretávajú na ďalšom kole obchodných rokovaní. Podľa Bieleho domu sa rozhovory v Šanghaji zamerajú na široké spektrum otázok vrátane ochrany duševného vlastníctva, poľnohospodárstva alebo deficitu USA v obchode s Čínou. Po krachu predchádzajúceho kola rokovaní americký prezident Donald Trump najskôr oznámil, že Washington zvýši clá na ďalšie čínske tovary. Koncom júna sa však obe krajiny dohodli na dočasnom prímerí v obchodnej vojne. Dohoda predpokladá, že počas obnovených rozhovorov sa obe strany zdržia zavádzania nových ciel.