Lufthansa plánuje kúpu nových lietadiel, uvažuje aj nad 737 MAX

Pridajte názor  Zdroj:

27. 3. 2019 - Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa plánuje kúpiť trojciferný počet lietadiel, ktoré v budúcich rokoch nahradia terajšie stroje v jej flotile.

Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa plánuje kúpiť trojciferný počet lietadiel, ktoré v budúcich rokoch nahradia terajšie stroje v jej flotile. Pri nákupe nových úzkotrupých lietadiel pritom uvažuje ako o airbusoch A320neo, tak aj o 737 MAX od Boeingu, ktoré boli po dvoch haváriách v rozpätí piatich mesiacov stiahnuté z oblohy.

Ako povedal šéf aerolínií Carsten Spohr, Lufthansa nestratila dôveru v lietadlá Boeingu ani po dvoch tragických pádoch strojov 737 MAX a následnom uzemnení lietadiel tohto typu. "Za uplynulé desaťročia vyrobili skvelé lietadlá a som presvedčený, že aj súčasný problém dokážu vyriešiť," povedal v súvislosti s terajšími ťažkosťami amerického výrobcu.

O kúpe úzkotrupých lietadiel by Lufthansa mala rozhodnúť na budúci rok, pričom by mali nahradiť stroje A319 od Airbusu a CRJ od Bombardieru. Čo sa týka 737 MAX, tie zatiaľ nemecká spoločnosť vo flotile nemá a na tieto lietadlá doteraz ani nezadala objednávku.