Spoločnosť ŽOS Trnava vlani zvýšila zisk

Pridajte názor  Zdroj:

4. 3. 2019 - V minulom roku v ŽOS Trnava opravili 4 850 vagónov.

Spoločnosť ŽOS Trnava dosiahla v minulom roku hrubý zisk 2,5 mil. eur. Čistý zisk pred zdanením, úrokmi a odpismi (EBITDA) bol na úrovni 8,1 mil. eur. V medziročnom porovnaní to podľa vyjadrení spoločnosti znamená nárast, keďže za rok 2017 to bol hrubý zisk 1,65 mil. eur a EBITDA 6,67 mil. eur. Plán na tento rok je dosiahnuť zisk 2,7 mil. eur a zisk EBITDA 8,7 mil. eur.

V minulom roku v ŽOS Trnava opravili 4 850 vagónov, pričom v roku 2017 to bolo 4 550 vagónov a plán na tento rok je opraviť 6 tis. vagónov. "Napriek rozšírenej predstave, že ŽOS Trnava je závislá od „slovenských železníc“, až 80 % našich výkonov smeruje do zahraničia. Spolupracujeme s najvýznamnejšími hráčmi v oblasti koľajovej dopravy z Rakúska, Nemecka, Českej republiky, Švajčiarska a ďalších štátov západnej Európy," hovorí generálny riaditeľ ŽOS Trnava Miloš Kyselica. Slovenské privátne spoločnosti tvoria zhruba 20 % objemu plánovaných revízií nákladných vozňov v roku 2019.

ŽOS Trnava, a. s. je dielňou na opravy železničných vozňov. Spoločnosť vyrába nové nákladné železničné vozne, vykonáva revízie nákladných a osobných železničných vozňov, ich prestavby a modernizácie, opravy podvozkov, brzdových komponentov, ťahadlového a narážacieho ústrojenstva, výrobu a opravy dvojkolesí. Spoločnosť zamestnáva 1 500 zamestnancov.