Finančná správa v spolupráci so súdmi zablokovala už 104 nelegálnych webov

Pridajte názor  Zdroj:

12. 10. 2018 - Počet webových stránok, ktoré boli zablokované na základe príkazu súdu, sa zvyšuje. Takto zablokovaných stránok je už 104.

Počet webových stránok, ktoré boli zablokované na základe príkazu súdu, sa zvyšuje. Takto zablokovaných stránok je už 104. V súčasnosti je v zozname zakázaných sídiel 216 webov.

Finančná správa podľa jej hovorkyne Ivany Skokanovej z neho doteraz vyradila 60 subjektov z dôvodu ukončenia poskytovania zakázanej ponuky. Zatiaľ 22 subjektov prestalo poskytovať službu ešte pred oficiálnym zaslaním výzvy. Subjekty, ktorým zaslali oficiálnu výzvu, majú 10 dní na to, aby nelegálnu činnosť ukončili. Celkovo už na základe výzvy finančnej správy ukončilo svoju činnosť 252 z nich.

Súd na základe žiadosti finančnej správy vydal už 13 príkazov na zamedzenie vykonania platobnej operácie v prospech účtov nelegálnych prevádzkovateľov a už 104 príkazov na zamedzenie prístupu k webovému sídlu s nelegálnym obsahom.

Za prevádzkovanie zakázaných ponúk môže byť uložená pokuta až do výšky 500.000 eur. Využívanie nelegálnych webových sídiel môže spôsobiť problémy aj ich používateľom. Finančná správa preto upozorňuje občanov, že klienti nelegálnych hazardných stránok môžu byť vystavení riziku straty investovaných peňazí.