Kurz eura vzrástol na 1,1814 USD/EUR

Pridajte názor  Zdroj: TASR

11. 10. 2017 - Kurz spoločnej európskej meny si udržal utorkové zisky (10. 10.) a obchoduje sa nad hranicou 1,18 USD/EUR.

Kurz spoločnej európskej meny si udržal utorkové zisky (10. 10.) a obchoduje sa nad hranicou 1,18 USD/EUR. Euro sa dnes ráno predávalo po 1,1814 USD, teda pri o niečo vyššom kurze než v utorok večer. Európska centrálna banka (ECB) stanovila v utorok napoludnie referenčný kurz na 1,1797 USD/EUR.

V utorok večer katalánsky premiér Carles Puigdemont síce hovoril o nezávislosti od Španielska, ale nakoniec pozastavil výsledky referenda a vyhlásil, že je ochotný diskutovať s vládou v Madride, ako by nezávislosť mala vyzerať. Španielska vláda naďalej odmieta so separatistami rokovať a prípadné odtrhnutie Katalánska označuje za neprijateľné.

V priebehu dneška sú údaje o vývoji španielskych spotrebiteľských cien jedinými makroekonomickými údajmi, ktoré by sa mohli postarať o nové impulzy na devízovom trhu. Večer sa očakáva prejav hlavného ekonóma ECB Petra Praeta a bude zverejnená zápisnica z posledného rokovania menového výboru americkej centrálnej banky Fed.