Eurozóna potrebuje spoločný rozpočet

Pridajte názor  Zdroj: TASR

16. 7. 2017 - Eurozóna potrebuje spoločný rozpočet na zvýšenie investícií. Nemecko by malo byť pripravené urobiť viac pre Európu, možno aj zvýšením svojho finančného príspevku v rámci bloku.

Eurozóna potrebuje spoločný rozpočet na zvýšenie investícií. Nemecko by malo byť pripravené urobiť viac pre Európu, možno aj zvýšením svojho finančného príspevku v rámci bloku. Uviedol to líder nemeckej koaličnej SPD Martin Schulz v strategickom dokumente.

"Nemecko je skvelá krajina, ale Nemecko môže urobiť viac," povedal Schulz, ktorého SPD je menšou stranou nemeckej vládnej koalície, pri predstavení svojho 10-bodového plánu pre moderné Nemecko a lepšiu Európu.

Schulz, bývalý predseda Európskeho parlamentu, povedal, že krajiny EÚ, ktoré nie sú členmi menového bloku, by nemali mať možnosť vetovať ďalšiu integráciu eurozóny a tí, ktorí ignorujú solidaritu v dôležitých otázkach, musia čeliť finančným sankciám.

Schulz dúfa, že porazí kancelárku Angelu Merkelovú vo voľbách 24. septembra. Ale SPD, ktorej preferencie po zvolení Schulza na čelo strany v januári tohto roku začali rásť, medzitým stratila dynamiku.