Dovolenkári upchali hlavné diaľničné tahy v Európe smerujúce na juh

Diskusia 1  Zdroj: TASR

4. 8. 2012 - Praha/Berlín/Nice/Záhreb 4. augusta (TASR) - Hlavné diaľničné ťahy v Európe dnes zapchali dovolenkári so strednej Európy smerujúci za teplom a slnkom na juh.

Praha/Berlín/Nice/Záhreb 4. augusta (TASR) - Hlavné diaľničné ťahy v Európe dnes zapchali dovolenkári so strednej Európy smerujúci za teplom a slnkom na juh. V najľudnatejšej nemeckej spolkovej krajine Bavorsku sa začali prázdniny a naopak v siedmich nemeckých spolkových krajinách sa tento víkend končia a ich obyvatelia sa z juhu vracajú domov.

Zápchy boli dnes aj na cestách do Chorvátska a Talianska. ČT24 uviedla, že sa stálo najmä na diaľniciach v okolí Záhrebu a na cestách medzi Rijekou a Splitom. Televízia citovala Chorvátsky automotoklub (HAK), podľa ktorého turisti na hraničnom priechode Pasjak museli dnes čakať až dve hodiny a na hraničných priechodoch Macelj a Kaštelj na vjazde pol druha hodiny a na výjazde pol hodiny.

Dlhé kolóny sa podľa spravodajskej televízie ČT24 tvorili dnes od rána aj na francúzskych diaľniciach smerom na juh, na Riviéru a do Provence, najhoršia situácia bola na diaľnici A7 a v okolí Lyonu.

Ten, kto vyráža na dovolenku k moru v prvý augustový víkend, sa tak najmä musí vybaviť pitnou vodou a pevnými nervami.