Spoločnosti Apple hrozí až 500 miliónová pokuta! Problémom sú praktiky pri streamovaní hudby

Americká technologická spoločnosť Apple by na budúci týždeň mohla dostať od Európskej únie protimonopolnú pokutu 500 miliónov eur, uvádzajú zdroje agentúry Reuters. Na jej praktiky pri streamovaní hudby sa sťažovala spoločnosť Spotify.

Európska komisia (EK) vlani obvinila výrobcov iPhonov, že bránispotify a ďalším firmám, ktoré sa zaoberajú streamovaním hudby, informovať užívateľov o možnostiach mimo jeho vlastného obchodu s aplikáciami App Store. Podľa EK, ktorá v EÚ dohliada na dodržiavanie pravidiel hospodárskej súťaže, tak firma vytvára neférové trhové podmienky.

Zdroje Reuters uviedli, že pokuta má byť spoločnosti Apple uložená 5. marca. Jej konečné načasovanie a výška sa však môžu ešte zmeniť v závislosti od rozhodnutia podpredsedníčky Európskej komisie Margrethe Vestagerovej, pod ktorú spadá aj protimonopolná agenda.

EÚ tiež americkej spoločnosti nariadia, aby s takýmito praktikami prestala. Tá to však bude musieť urobiť kvôli úniovému aktu o digitálnych trhoch (DMA), ktorý bude musieť šesť technologických spoločností vrátane Applu dodržiavať od 7. marca.

Pokuta pre Apple má slúžiť ako odstrašujúca. V porovnaní s miliardovými pokutami pre Google v jeho troch protimonopolných kauzách v EÚ za posledných desať rokov ale bledne, podotkla Reuters.

Viac o téme: Apple , Európska únia EÚ , hrozba , pokuta , Spotify , streamovanie hudby

Súvisiace články

Aktuálne správy