Pri bratislavskom letisku sa v roku 2024 začne s výstavbou novej obchodnej zóny

V blízkosti bratislavského letiska sa na budúci rok začne výstavba obchodnej zóny, ktorá bude pozostávať z piatich budov. Určené budú pre rôzne formy podnikania, ako aj pre širokú verejnosť. Informovala o tom v utorok developerská spoločnosť GLP.

„Časť komplexu je určená na predajné showroomy a už prebiehajú rokovania s viacerými záujemcami. Ďalšie budovy v komplexe môžu slúžiť na technologický vývoj a výskum alebo na robotickú logistiku,“ objasnil riaditeľ spoločnosti Jan Palek.

Budovy budú podľa developera šetrné k životnému prostrediu a budú maximálne využívať obnoviteľné zdroje. Areál by preto mal zapadať do okolitého prostredia formou parkových úprav a spĺňať požadované regulačné normy. „Elektrickú energiu budú vyrábať strešné fotovoltické panely, teplo zabezpečia tepelné čerpadlá, dažďová voda bude slúžiť ako úžitková voda. V budove bude inteligentný systém merania a zberu údajov na monitorovanie spotreby tepla a prevádzky zariadení,“ dodal Palek.

Po vydaní územného rozhodnutia spoločnosť požiadala o stavebné povolenie. Začiatok výstavby je naplánovaný v roku 2024 a prví nájomníci by do objektu mohli prísť v roku 2025.

Viac o téme: Bratislava , Letisko M. R. Štefánika Bratislava BTS , obchodná zóna , výstavba

Súvisiace články

Aktuálne správy