J&T Real Estate vstupuje po Londýne na ďalší európsky trh: V Berlíne chce o tri roky dokončiť nový projekt! (foto)

, Redakcia

Po prvých projektoch v Londýne vstupuje developer J&T REAL ESTATE na nový trh, a to nemecký. V centrálnej lokalite Berlína pripravuje projekt novozaloženej nemeckej pobočky s názvom Nordhafen Living & Office.

Spoločnosť J&T REAL ESTATE (JTRE) vstúpila na nemecký realitný trh akvizíciou prvého projektu a založením pobočky JTRE Germany v minulom roku. „Vstupujeme na trhy, kde chceme dlhodobo pôsobiť. Podobne ako v Londýne, aj v Berlíne sme vytvorili pobočku JTRE pre nemecký trh,“ hovorí výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

Projekt navrhnutý štúdiom gmp Architekten má stavebné povolenie pre multifunkčný blok s celkovou hrubou podlahovou plochou takmer 33-tisíc metrov štvorcových. Viac ako polovicu tvorí bývanie, vznikne tu 150 rezidencií určených na dlhodobý prenájom. Ďalšiu približne tretinu predstavuje administratíva a zvyšné plochy sú určené pre obchod a gastronómiu. „Práce na pozemku sa začnú v máji tohto roka a koncom leta sa začne s realizáciou hrubej stavby. Projekt bude dokončený v roku 2027,“ informuje spoločnosť.

Nordhafen Living & Office má priniesť miesto pre aktívny život a prácu vo vznikajúcej štvrti Europacity. Rezidenti budú môcť využívať zelený vnútroblok s oddychovou zónou a detským ihriskom, viac ako 300 cyklostojanov s kompletným zázemím či podzemnú garáž s nabíjačkami pre elektromobily.

Pozrite si vizualizácie nového projektu Nordhafen Living & Office:

„Europacity v centrálnom obvode Berlín-Mitte je rozsiahly rozvojový projekt v mimoriadne atraktívnej lokalite medzi Hlavnou železničnou stanicou a historickým prístavom Nordhafen, v blízkosti vládnej štvrte. Dlho opustené bývalé priemyselné územie sa mení na novú zelenú mestskú štvrť pre 16 500 obyvateľov,“ hovorí riaditeľ pre zahraničné operácie JTRE Lukáš Sásik.

Podpora pre spoločenský život

Europacity zahŕňa štyri funkčne rôznorodé súčasti. Okrem bývania, kancelárií, hotela a denného centra pre deti prinesie gastronómiu, obchody a služby v živom parteri budov. „Prinesie atmosféru typických berlínskych susedstiev, nazývaných miestnymi Kiez, kde sa odohráva bohatý spoločenský život Berlínčanov. Je v pešej dostupnosti od ikonických atrakcií ako Brandenburská brána, bulvár Unter den Linden, park Tiergarten, Múzejný ostrov či Berlínsky dóm,“ vymenúva spoločnosť.

JTRE pôsobí na trhu nehnuteľností od roku 1996. Realizuje kancelárske, rezidenčné, hotelové, priemyselné, obchodné a polyfunkčné projekty a buduje ucelené mestské štvrte aj na území Bratislavy.

Viac o téme: bývanie , J&T Real Estate , kancelárske priestory , Nemecko , realitný trh , reality

Súvisiace články

Aktuálne správy