Poistní makléri - spravodajstvo

Ako dnes investujú boháči: Na trhu je bublina, naďalej očakávame výnosy, riziko akceptujeme
- 19. 1. 2021 - Názory čitateľov (4)
Väčšina investorov, ktorí majú na brokerskom účte 1 milión dolárov alebo viac, sa domnieva, že akciový trh je v bubline alebo takmer v bubline. Vyplýva to z prieskumu E-Trade Financial.
Bez školy, bez titulu: Ako sa zo šachového majstra stal najmladší miliardár
- 14. 1. 2021 - Názory čitateľov (7)
Dámsky gambit je úspešná snímka známa aj u nás vďaka Netflixu. Ale Nikhil Kamath tejto hre prepadol ešte oveľa skôr. Až tak, že odišiel zo strednej školy a v 14-tich rokoch začal hrať šach na plný úväzok. Dnes má iba 34 rokov a bol vyhlásený za najmladšieho čerstvého miliardára Indie.
O skutočných investoroch a špekulantoch
- 8. 12. 2020 - Názory čitateľov (1)
Dnes sú finančné trhy pod prísnym dohľadom regulátorov a svetový finančný systém je podľa všetkého odolnejší než kedykoľvek predtým. Ale nemali by sme zabúdať na to, že ľudia, bez ktorých by trhy nemohli existovať, sa veľmi nemenia.
Dá sa to aj lacnejšie: Pre a proti robotického investovania
- 3. 12. 2020 - Názory čitateľov (3)
Robo advisory platformy ponúkajú automatizované investičné poradenstvo a zostavenie a správu portfólia. Objem peňazí investovaných cez platformy robo advisory vlani podľa odhadov dosiahol globálne asi štyri bilióny dolárov. Tento rok by sa objem mohol až zdvojnásobiť.
Technológie a investovanie: Priznať, že nič neviete, je nesmierne ťažké
- 2. 12. 2020 - Názory čitateľov (2)
Byť brokerom, dostať sa na trh cenných papierov, voľne obchodovať a možnosť nakupovať aj čiastkové akcie. To všetko sa dnes už dá z pohodlia domova. Avšak nepripomína to tak trocha kasíno?
Ľudia sa môžu cez rezervačný systém SP objednať na vybavenie dôchodku
- 11. 11. 2020
Sociálna poisťovňa (SP) dočasne upravila možnosti využitia rezervačného systému, pomocou ktorého sa v bežnej prevádzke možno elektronicky objednať na termín spísania žiadosti o niektorý z dôchodkov priamo v pobočke.
Zopár pravidiel nielen na víkend
- 3. 10. 2020
Životné múdrosti na ktoré často pri problémoch každodenného života zabúdame. Platia aj pre svet financií a tak možno pomôže aj stručný kontext toho, čo každé z nich znamená.
Volebná noc na Wall Street: Nočné obchodovanie bude divokejšie než obvykle
- 29. 9. 2020
Počas noci 3. novembra, v čase amerických prezidentských volieb, sa podľa technologicko-poradenskej firmy ITRS objemy obchodov pravdepodobne zvýšia až na osemnásobok svojej bežnej úrovne. Bude to skúška pre technológie veľkých bánk, informuje agentúra Bloomberg.
Nie vždy to funguje: Keď sú poplatky za výkon celkom zbytočné
- 27. 9. 2020 - Názory čitateľov (1)
Podľa odborníkov z Dimensional Fund Advisors a Massachusetts Institute of Technology by platenie poplatkov spojených s výkonnosťou mohlo mať pre investorov pri určitých typoch stratégií „nezamýšľané dôsledky“.
Rodičia, pozor: Od 23. septembra 2020 nemôžete nechať škôlkarov doma pre obavu z korony
- 24. 9. 2020
Sociálna poisťovňa upozorňuje, že nárok na dávku pandemické ošetrovné (OČR) od 23. septembra 2020 už nemá rodič, ktorý nedá svoje dieťa do škôlky pre obavy z nákazy novým koronavírusom.
Strana 1 z 10Staršie