Poistní makléri - spravodajstvo

Wüstenrot končí s predajom zmlúv stavebného sporenia a poskytovaním medziúverov
TASR - 27. 7. 2021
Stavebná sporiteľňa Wüstenrot končí s predajom nových zmlúv stavebného sporenia a poskytovaním nových medziúverov. Sporiteľňa zároveň založila Wüstenrot InHouse Broker, prostredníctvom ktorej sa zameriava na komplexné finančné služby v oblasti sprostredkovania úverov, sporenia a kapitálového trhu.
Začiatok vesmírnej turistiky a rast inflácie. Týždeň vo svete
- 17. 7. 2021 - Názory čitateľov (2)
Nový týždeň priniesol inflačné dáta, ktoré naznačujú pokračovanie rastu cien u nás aj v Spojených štátoch. Uplynulý týždeň však začala aj éra vesmírneho turizmu, odštartoval ju Richard Branson.
Mať viac nemusí automaticky znamenať výhodu: Ako sa od roku 1990 zmenilo obchodovanie na Wall Street
- 10. 7. 2021 - Názory čitateľov (1)
Žijeme vo svete, v ktorom už Wall Street pripúšťa, že prichádza o svoju najcennejšiu komoditu. Prístup k informáciám. Dnes už čoraz viac vedomostí získavame zo sociálnych sietí. To nás núti zamyslieť sa nad meniacou sa povahou toku informácií vo svete financií a nad tým, aký to môže mať dopad na trhy.
Historicky jedinečný dnešok 
- 26. 6. 2021 - Názory čitateľov (3)
Ekonomický vývoj ukazuje, že mnohé porovnania strácajú zmysel. Finančný systém sa dostal do neprebádaných vôd a bolo by rozumné nepovažovať nič za samozrejmosť. Predpokladať, že ekonomika bude v takomto prostredí napredovať bez problémov, je mimoriadne optimistické. 
Môžem zarobiť denným obchodovaním na akciovom trhu?  
- 17. 6. 2021 - Názory čitateľov (9)
Odpoveď na otázku, či môžete zarobiť denným obchodovaním na akciovom trhu je, že samozrejme, môžete. Ak dokážete splniť podmienky. A že nejde o žiadnu teoretickú otázku, dokazuje zvýšený záujem o tento druh obchodovania zo strany úplných laikov. 
Hlavné japonské a americké indexy sa oslabili
TASR - 4. 6. 2021
Hlavný akciový tokijský index Nikkei 225 sa v piatok oslabil. Nasledoval tak štvrtkový (3. 6.) vývoj na Wall Street.
Čo poradiť novopečeným dogecoinovým milionárom?
- 23. 5. 2021 - Názory čitateľov (3)
Jediná rada znie: veľa šťastia!
Aj Európa má svoju apku Robinhood, cení sa na 5,3 miliárd dolárov
- 21. 5. 2021 - Názory čitateľov (1)
Nemecká aplikácia na obchodovanie s akciami Trade Republic získala 900 miliónov dolárov v ostatnom kole financovania, ktoré si cení start-up na 5,3 miliardy dolárov. Aplikácia podobne ako Robinhood, umožňuje používateľom obchodovať s akciami a fondmi obchodovanými na burze bez platenia provízie.
Binance, najväčšia svetová kryptoburza, otvára trh NFT
- 27. 4. 2021
Binance zavádza svoje vlastné trhovisko, kde môžu používatelia vytvárať, nakupovať a predávať nezameniteľné tokeny určené na reprezentáciu vlastníctva vzácnych virtuálnych predmetov.
Koniec Superligy aj udeľovanie investičných Oscarov. Týždeň vo svete
- 24. 4. 2021
Nový týždeň priniesol viacero zaujímavých udalostí. Aj keby sa mohlo zdať, že kauza Superligy je prioritne športová záležitosť, ide o miliardový biznis, ktorý mal dopad aj na finančné trhy. Zároveň boli tento týždeň udeľované investičné Oscary za rok 2020. Málokoho prekvapí, že celkovým víťazom sa stala spoločnosť ARK Invest.
Strana 1 z 10Staršie