Mesto Zlaté Moravce zrušilo MHD, dôvodom bola jej minimálna vyťaženosť

V Zlatých Moravciach od začiatku apríla nepremáva mestská hromadná doprava (MHD). Mesto ju zrušilo na základe rozhodnutia mestského zastupiteľstva. Dôvodom bola jej minimálna vyťaženosť. V zimných mesiacoch bol priemer počtu cestujúcich na jeden spoj traja ľudia, v lete to malo byť ešte menej, zhodnotila radnica.

Spoločnosť Arriva Nitra potvrdila, že od 1. apríla pozastavila spoje mestskej hromadnej dopravy v Zlatých Moravciach na základe rozhodnutia objednávateľa. Tvorili ju tri autobusové linky, ktoré denne zabezpečovali spolu 16 spojov.

Mestskú autobusovú dopravu nahradili spoje prímestskej autobusovej dopravy spoločnosti Arriva Nitra a súkromný prepravca osôb. „Cestujúci budú môcť na zastávkach, ktoré doteraz obsluhovala mestská autobusová doprava, využívať linky regionálnej autobusovej dopravy. Spoj, ktorý premával na trase od železničnej stanice smerom na Dlhú ulicu, je nahradený súkromným prepravcom osôb, ktorý zabezpečuje dopravu osemmiestnym autom,“ informovala radnica.

Viac o téme: Arriva , autobusová doprava , autobusová linka , cestujúci , Mestská hromadná doprava MHD , Zlaté Moravce , zrušenie

Súvisiace články

Aktuálne správy