Pobočka Fio banky je zapísaná v Obchodnom registri

Pridajte názor  Zdroj:

22. 8. 2010 - Fio banka, pobočka zahraničnej banky, bola 19. augusta zapísaná do Obchodného registra SR a bankové produkty plánuje spustiť do konca tohto roka

Pobočka Fio banky je už zapísaná v Obchodnom registri SR. "Teraz môžeme začať proces, na ktorého konci bude stáť Fio banka so širokou škálou produktov pre potreby svojich klientov, ktorých ponuku plánujeme spustiť do konca tohto roka," uviedla spoločnosť. Na českom trhu získala bankovú licenciu začiatkom mája.

Medzi produktmi pobočky bude vedenie bežných účtov, sporiacich účtov a termínovaných vkladov. Klienti zároveň budú mať možnosť získať k účtom platobnú kartu či kontokorent. Úvery bude banka poskytovať tak fyzickým osobám ako aj podnikateľskej sfére. Na začiatku to budú základné formáty, neskôr pribudnú aj špecializované typy úverov, ako napríklad hypotéky a podobne.

Fio banka vznikla premenovaním firmy Fio, burzovní společnost, ktorá bola jedným z najväčších on-line brokerov na českom trhu. Na Slovensku Fio pôsobí cez sporiteľné družstvo a prostredníctvom firmy zameranej na obchodovanie s cennými papiermi. Slovenské sporiteľné družstvo a česká družstevná záložňa sa integrujú do Fio banky. Vo finálnom stave bude na Slovensku popri Fio banke i naďalej pôsobiť obchodník s cennými papiermi Fio o.c.p. Finančná skupina Fio pôsobí na českom finančnom a kapitálovom trhu od roku 1993. Bola založená a je ovládaná českými majiteľmi.