Na Dieloch sa začala výstavba bytového domu s 33 nájomnými bytmi

Na nitrianskom sídlisku Diely III. sa začala výstavba bytového domu s 33 nájomnými bytmi. Radnica odovzdala v pondelok (12. 10.) stavenisko Nitrianskej investičnej, ktorá bude výstavbu na Tokajskej ulici realizovať.
„Výstavba by mala byť ukončená za 16 mesiacov od prebratia staveniska,“ informoval hovorca mesta Tomáš Holúbek. Výška investície predstavuje takmer 1,965 milióna eur bez DPH. Stavba je financovaná z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR a Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB). Vyše 280.000 eur určených na vybudovanie infraštruktúry a komunikácií pôjde z rozpočtu mesta.
Projekt výstavby nájomných bytov na Dieloch vznikol ešte v minulom volebnom období. Podľa primátora Mareka Hattasa však bola potrebná jeho aktualizácia. „Koncepcia a idea výstavby nájomných bytov na Dieloch je tu ešte od bývalého vedenia mesta. Technické riešenie však nebolo schodné a okrem toho sa zmenili aj podmienky na získanie príspevku zo ŠFRB. Preto sme sa rozhodli celý projekt zastaviť a postaviť ho nanovo. V mestskom zastupiteľstve sa vo februári schválila nová projektová idea tejto výstavby,“ uviedol Hattas.

Súvisiace články

Aktuálne správy