Tipos zaplatí za zabezpečenie systému hazardných hier 179,4 mil. eur bez DPH

Pridajte názor  Zdroj:

4. 3. 2019 - Cyperská spoločnosť IGT Global Services Limited zabezpečí pre národnú lotériovú spoločnosť Tipos systém hazardných hier.

Cyperská spoločnosť IGT Global Services Limited zabezpečí pre národnú lotériovú spoločnosť Tipos systém hazardných hier. Tipos za tieto služby zaplatí 179,4 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Zákazka bola uzatvorená na desať rokov. Vyplýva to z oznámenia o výsledku tendra zverejnenom vo vestníku verejného obstarávania.

"Službami sa myslí komplexné zabezpečenie systému hazardných hier a zabezpečenie prevádzky produktov poskytovaných prevádzkami alebo integrovanými prevádzkovateľmi," priblížil Tipos vo vestníku. Spoločnosť má okrem toho zabezpečiť kompletný manažment uskutočňovaných transakcií a operácií.

"Zabezpečenie prevádzky produktov zahŕňa najmä, nie však výlučne, poskytnutie služieb súvisiacich s technickým zariadením prevádzok pre potreby prevádzkovania produktov vrátane systémového a telekomunikačného prepojenia na informačný systém, s tým súvisiaceho spotrebného materiálu a zabezpečenie servisu terminálov prevádzok," uvádza sa v predmete zákazky.

Tipos pôvodne odhadoval, že za tieto služby zaplatí 249,1 milióna eur bez DPH. O víťazovi súťaže sa rozhodovalo na základe ponúknutej ceny.

Do tendra sa zapojili dve spoločnosti. S víťaznou cyperskou firmou bola uzatvorená zmluva 20. februára tohto roka. Tipos vyhlásil tender vlani v októbri.