Miera nezamestnanosti v štátoch OECD v júli mierne vzrástla na 8 %

Pridajte názor  Zdroj: TASR

11. 9. 2012 - Miera nezamestnanosti v 34 krajinách Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) v júli mierne vzrástla, a to po poklese v predchádzajúcom mesiaci.

Paríž 11. septembra (TASR) - Miera nezamestnanosti v 34 krajinách Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) v júli mierne vzrástla, a to po poklese v predchádzajúcom mesiaci.

Podľa najnovších údajov organizácie so sídlom v Paríži sa nezamestnanosť v štátoch OECD v júli zvýšila na 8 % z júnových 7,9 %. Bez práce tak bolo zhruba 47,9 milióna obyvateľov regiónu.

Najvyššiu mieru nezamestnanosti zaznamenalo v júli Španielsko, a to 25,1 %. Miera nezamestnanosti v eurozóne zostala po 13 mesiacoch vytrvalého rastu v júli na júnovej úrovni 11 %, zatiaľ čo v USA sa mierne zvýšila na 8,3 % z 8,2 % v predchádzajúcom mesiaci.

Spomedzi ďalších veľkých ekonomík OECD aj v Japonsku miera nezamestnanosti v júli stagnovala na úrovni 4,3 %, V Nemecku zostala na úrovni 5,5 % a vo Francúzsku sa zvýšila o 1 percentuálny bod na 10,3 %.