Ryanair odmieta, že by ohrozil bezpečnosť cestujúcich

Pridajte názor  
Ryanair odmieta, že by ohrozil bezpečnosť cestujúcich
Zdroj: TASR

14. 8. 2012 - Španielsky úrad pre bezpečnosť leteckej dopravy skúma podnety viacerých spotrebiteľských organizácií, podľa ktorých museli tri stroje charterovej leteckej spoločnosti Ryanair pristávať núdzovo vo Valencii, pretože nemali v nádržiach dostatok paliva.

Madrid 14. augusta (TASR) - Španielsky úrad pre bezpečnosť leteckej dopravy skúma podnety viacerých spotrebiteľských organizácií, podľa ktorých museli tri stroje charterovej leteckej spoločnosti Ryanair pristávať núdzovo vo Valencii, pretože nemali v nádržiach dostatok paliva. Iniciátori vyšetrovania obviňujú Ryanair z ohrozenia bezpečnosti cestujúcich, uviedla dnes agentúra DPA.

Samotná letecká spoločnosť však v reakcii namietla, že spomínané tri lietadlá presmerovali 26. júla do Valencie, kde normálne pristáli, kvôli búrke nad hlavným mestom Španielska Madridom. V ich nádržiach sa nachádzalo predpísané minimálne množstvo pohonných hmôt.

Keďže nad letiskom vo Valencii museli piloti krúžiť asi 60 minút a čakať na povolenie na pristátie, množstvo kerozínu v nádržiach sa približovalo k už predpísanému minimu pre 30 minút letu navyše. Posádky preto požiadali o okamžitý súhlas na pristávací manéver, tvrdí Ryanair.